Saygı

GÜLÜMSEYİN -11- TAKIM ÇALIŞMASI

Saygı Günenç

adszim2

sgmyazilimsayfasi3

 

Saygı Günenç tarafından yazıldı

“GÜLÜMSEYİN -11- TAKIM ÇALIŞMASI” Yorumları (2 Adet)

 1. sibel dedi ki:

  Özgeçmiş Bilgileri işe alımlarda yeterli mi ? Kariyerin ve iş tecrübesinin yanında; adayın yaşam tarzı, standardı, ihtiyaçları, hayat görüşü kişiliğinin de aday olunan işe, iş ortamına, diğer çalışanlara uygunluğunun da dikkate alınması yada işe alımlarda kriter oluşturması gerekmez mi?
  Sevgiler

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Merhaba Sibel Hanım,

   Öncelikle nitelikli sorunuz için teşekkür ederim.
   Özgeçmiş bilgileri adayın hazırladığı ve kendisiyle ilgili işe alımcının bilmesi gerektiği kadar bilgiler içeren belgelerdir. Hazırlanış şekli, özeni, niteliği zaten adayın işe bakış açısı ile ilgili çok fazla ipucu verecektir. Önemle belirtmeliyim ki; özgeçmiş adayın sadece mülakata davet edilip edilmemesinde etkin rol oynamaktadır.

   Daha sonrası mülakatta sergilediği tutum, bilgi ve becerileri, yetkinliği, işe uyumu, bakış açısı vs konuları ile ilgili süreçtir. Bu süreçte de elbette farklı ölçümler yapılmakta ve farklı materyaller kullanılmaktadır.

   Bunlara rağmen hala adayı tanımanız mümkün olmayacaktır. Çünkü mülakatlarda dahi adayla ilgili tam verilere ulaşamazsınız. İşte bu süreçte de doğru seçimler yaptığınızı düşündüğünüz adayın deneme süreci önemli olacaktır.

   Görüşmek dileğiyle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6.192 okunma

Başa Dön