Saygı

İYİ İÇERİK ATÖLYESİ

Saygı Günenç

05 aralık’da İyi İçerik Atölyesi Hilton Convention Center’da gerçekleşti. Güzel konular ve iyi bir kadroyla bütün bloggerlar bir aradaydık.

fotoxxraf-51

Bumerang’ın geldiği noktanın oldukça dikkat çekici olduğunu düşünüyorum. 2011 yılında üye blogger sayısı 10.800 iken 2013 yılında bu rakam 31.000’e ulaşmış. Bumerang ödüllerine başvuran blog sayısı ise yine aynı yıllar için geçerli olmak kaydıyla 700’den 1650’ye çıkmış.

En Tarz Blog, En Çalışkan Blog, iGaranti En Sosyal Blog, En Bilge Forum, En İyi Yerel Site, En Uzman Blog  ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere toplam 7 kategoride ödüller verildi. Bana da En Çalışkan Blog olarak ilk 10 gecede olmanın ve gecenin keyfini çıkarmak kaldı:)

Atölyede; Bülent Mumay, Emre İskeçeli, Emre Oral özgün içerik üretme sırlarını anlattılar. Keyifli bir söyleşiydi…Türkiye’de  ince detaylı araştırmalar ve inanılmaz içerikleri bir araya getiren blogların olduğundan bahseden İskeçeli, fikrin önemli olduğunu ve bir bloggerın buna göre çalışmalarını şekillendirmesi gerektiğinden bahsetti.

Bülent Mumay’ın söylemiyle, yüzümüzü çevirdiğimizde gündem dışı kalan ajanda oluşuyor  ve haber tanımına uymayan ihtiyaca göre içerik üretiliyor. Biz de bir bakıyoruz kendimizi içinde buluyoruz.

Ayşe Arman girince birde atölyenin içine sıcacık oldu her yer… Herkesi daha cesur, daha pervasız şeyler yapmaya devam etti ve tabi ki daha özgür…

kjjl

Atölyeden aklımda kalan küçük ayrıntılardan biri de Ceyhun Yılmaz’ın bloggerları uzak doğu felsefesinde “efendisi olmayan samuray” gibi tanımlamasıydı. Bir de  facebook anlatımı son derece ilgi çekiciydi: “Ben burdayım, tezgahta bu!”

babylon

Gecenin sonu Babylon da hoş bir şekilde sonlandı.

 

Teşekkürler Hürriyet. Bir daha ki seneye görüşmek dileğiyle:)

Saygı Günenç tarafından yazıldı
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.858 okunma

Başa Dön