Saygı

HOŞÇA KALIN…

Saygı Günenç

veda kapak fotoxxrafxx2

En sevdiğim hikayelerden biri   “Efsanevi “Simurg”un (Zümrüdü Anka Kuşu) ‘nun hikayesi

SİMURG yedi vadiden geçen; nefsine hakim olan, körü körüne bağlanmayan, düşünen, kendini geliştiren, kendine ve başaracağına inanan, hep birlikte hareket edilmesi gerektiğini bilen, yalnız olmayı tercih etmeyen, dedikodu yapmayan ve en önemlisi egosunu eğiten kuşlara verilen isim…

Küllerinden yeniden doğan Simurg… Diğer adıyla; Zümrüdü Anka Kuşu…

Neden daha önce paylaştığım bu hikayeyle, yazıma başladım biliyor musunuz? Çünkü; hep konuştuğumuz, sürekli bahsettiğimiz ideal iş hayatını, olmaya çalıştığımız ideal çalışanı/patronu/yöneticiyi bir çok yönüyle ifade ediyor… Ve ben tam 15 yıl önce ideal çalışan ve yönetici olmak adına Simurg’u aramaya çıktım… İş hayatımın ikinci dönemini oluşturan Şekerler Turizm Taşımacılık’ta, son altı yıl bu arayış, birbirinden değerli insanlarla birlikte, omuz omuza devam etti… Personel taşımacılığı alanında sektörünün lideri olan şirketimin, insan kaynakları departmanını kurma şansı buldum. Aynı zamanda bu sektörde ilk İK Müdürü olmanın da gururunu yaşadım.  Bu uzun sürede firma genel müdürleri ve yönetim kadrosunda yer alan, diğer çalışma arkadaşlarımla, güzel çalışmalar gerçekleştirerek, bir çok başarıya imza attık.

Şimdi ise veda vakti… Şirketimle çıktığımız bu uzun yolculuğu sonlandırıyor, yollarımızı ayırıyoruz… Bu kadar güzel bir ailenin bir parçası olmanın gururuyla, buruk bir keyifle gidiyorum.

Bu sürede, birbirinden değerli iş profesyonelleriyle, bir çok güzide insanla tanışma şansı buldum. Özellikle dualarımı eksik etmediğim bir kişi de; işinde profesyonel, etik ve duruşunu hiç bozmayan, bilgisini, tecrübesini, yol göstericiliğini benden esirgemeyen Değerli Hocam Levent Şahin…Üzerimdeki emeği için kendisine  teşekkürü bir borç bilirim.

Değerli sürücülerime, çalışma arkadaşlarıma, genel müdürlerime, bu vesileyle karşılaştığım, tanıştığım; meslektaşlarıma, bütün güzel insanlara sonsuz teşekkürler…

İyi ki varsınız… İyi ki sizleri tanıdım… Yollarımızın tekrar kesişmesi ümidiyle…

Hoşça kalın…

Ve ben şimdi güzel bir tatile doğru yoldayım:) Sonra mı? Yenilenme ve küllerimden yeniden doğma zamanı…

veda foto

Saygı Günenç tarafından yazıldı

“HOŞÇA KALIN…” Yorumları (28 Adet)

 1. Habibe Vardar dedi ki:

  Sizinle tanışmak benim için de büyük bir gurur Saygı Hanım, yolunuz açık olsun

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Sevgili Habibe,

   Sizi tanımak da benim için büyük bir mutluluk. Sözleriniz için teşekkür ederim.
   Görüşmek dileğiyle.

 2. Hacer Akalın dedi ki:

  Saygı Hanım,
  Sizi sürekli takip ediyorum. Sayfanızı, çalışmalarınızı büyük bir ilgiyle izliyorum. Hanımefendiliğinizi hiç bozmamanız ve duruşunuzu kaybetmemeniz hayranlık uyandırıcı.
  Yine aynı zarafeti görmek ise bu sözleri hak ettiğinizi ispatlıyor. Bir insan işyerlnden ayrılırken böyle güzel sözlerle ayrılıyorsa bu, işine kendisine saygısının ne kadar yüksek olduğunu gösterir.
  Hakkınızda en hayırlısının olmasını temenni ederim.
  Sizi her zaman okumaya takip etmeye devam edeceğim.
  Başarılarınız daim olsun.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Hacer Hanım,

   Sözlerinizle onore oldum. Blog yazarlarım ve blog okuyucularım, bizler de burada bir aileyiz. Ve bu büyük aile ile her gün harika paylaşımlarda bulunuyoruz. Benim için büyük bir mutluluk.

   Hep birlikte bizi çoğaltan, geliştiren, güzellik katan nice paylaşımlara…Teşekkür ederim.

 3. Mehmet Alper Karaer dedi ki:

  Saygı Hanım,
  Uzunca bir süre önce baslayan is ortakliğimizda özverili ve pozitif calisma sekliniz ve muazzam enerjiniz ile sizinle calışmak cok zevkliydi. Tum Havaş ailesi olarak katki ve emekleriniz icin cani gonulden tesekkurlerimizi iletiyor, basarilarinizin devamini diliyorum. Siz de hosca kalin.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Alper Bey,

   Sizinle ve tüm Havaş ekibiyle çalışmak benim için de oldukça keyifliydi. Profesyonelliğiniz,dostluğunuz ve güzel sözleriniz için ben teşekkür ederim.

   Tekrar görüşmek dileğiyle.

 4. Suat dedi ki:

  Sizi ve sizinle ilgili çalışanlarınızdan söylenen sözleri facede bir çok yerde görüyorum. Hem şaşırtıcı hem de çok güzel olmalı. Hakkında bu kadar güzel söz söylenmesi çalışanların SAYGI’yla bahsetmesi. Umarım bir gün bende sizin gibi bir yöneticiyle çalışma fırsatı bulurum:)
  Bütün iş hayatınızda başarılarınızın devamını dilerim.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Merhaba Suat Bey,

   Sözleriniz için teşekkür ederim. Güzel sözler, söyleyenlerin kalplerinin güzelliğinden geliyor. Tıpkı sizin dileğiniz gibi…

 5. Asya YURTERİ dedi ki:

  Sevgili Saygı Hanim;
  Sizi tanımış olmanın yanı sıra sizinle çalışmak ayrı bir zevkti benim için en guzel yerlerde hak ettiginiz degerlerle basarılarınızın devamını diliyorum.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Sevgili Asya,

   Sizlerle aynı duyguları paylaşıyorum. Hepinizle çalışmak, güler yüzünüzle güne başlamak benim için de büyük bir keyifti. Teşekkür ederim.

   Sevgiyle kalın.

 6. Mustafa ve Seher Yılmaz dedi ki:

  Saygı Hanım,
  Ne mutlu size ki; portföyünde kendini geliştirmek adına somut adımlar atmış ve ödüllü başarılar yakalamış bir yöneticisiniz. Küçük işletmemizde sizden feyz alarak pek çok sıkıntımızı çözdük. Eşim ve ben sürekli takipçiniziz. İnsanlık kalmadı dedirten bir zaman diliminde, hem insanlığından hem de profesyonelliğinden bu kadar başarıyla söz ettirmenizi biz de ayakta alkışlıyoruz.
  Saygılar.. Sevgiler….

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Değerli Mustafa Bey, Seher Hanım,

   Sözleriniz için çok teşekkür ederim. Bu duygusal günde sözleriniz bana güç verdi.
   Sizlerle daha bir çok güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle…

 7. Sedar Öz dedi ki:

  Sizinle tanışmak ve çalışmak benim için büyük bir onur oldu sizi tanıdığım zaman içinde güler yüzünüzü hiç eksik etmediniz hayatiniz boyunca güler yüzünüz sizden eksik olmasın.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Ne kadar güzel bir dilek bu Serdar Bey. Çok teşekkür ederim dilerim sizin içinde her şey güzel kalbinize göre olur.
   Sevgilerimle.

 8. mustafa sezgin dedi ki:

  Gül filizlendiği günden itibaren güneşe aşıktır.
  Her ne kadar güneş her gece ayın görkemine kapılıp gülü bıraksa da,gül yıldızlara kanıp güneşi unutmaz.
  Siz de bizleri unutma.
  Biz sizi hiç unutmayacağız.
  Güle güle güzel insan
  Güle güle.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Bir insan ancak böyle güzel sözlerle uğurlanabilir. Teşekkür ederim Mustafa Bey. Yüreğinize sağlık. İyi ki varsınız…

 9. gurcan dedi ki:

  RİXOS GOCEK SİZİ TATİLİNİZDE AGİRLAMAK İSTER.. 🙂 BASKA BİR CENNET..Kac cennet varki… Sevgilerle gurcan dursun

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Hakkısınız:)Nezaketiniz ve güzel düşünceniz için çok teşekkür ederim Gürcan Bey.
   Görüşmek dileğiyle.

 10. Tuğba Sevenler dedi ki:

  Merhaba Saygı Hanım,
  Blogunuzu uzun zamandır zevkle takip ediyorum, ancak bu ilk katılımım. 🙂 oncelikle hayırlısı olsun, önünüz açılmış, yeni bir yolculuk için özgürsünüz. Dilerim zanaatında usta, ticaretinde profesyonel bir oluşumun temel taşı olursunuz.. Sizin gibi başarısıyla herkesin dilinde olmak ve bunu da layıkıyla taşımak herkesin harcı değil. Sözlerimi sakın iltifat almayın ne olur. Ankarada’yım, İstanbul’daki arkadaşlarımdan, iş ortaklarımdan dahi duydum adınızı.. Siz kıymetli bir cevhersiniz, hakettiğiniz şekilde işlenmeniz dileğiyle..
  Saygılar.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Merhaba Tuğba Hanım,
   Söylediğiniz bu hoş sözler için çok teşekkür ederim. Blogumda yaptığımız paylaşımların ne kadar doğru olduğunu, böyle güzel yüreklere dokunduğunu bilmek çok sevindirici. Burada hep birlikte bilgi alışverişinde bulunmamızın yanında, birbirimizin keyfini, sevincini, hüznünü paylaşmanın hazzı tarif edilemez.
   Tekrar teşekkür ederim.

  2. Can N. Akçalı dedi ki:

   Tuğba Hanımın sözlerine sonuna kadar katılıyorum. Niteliklerinizin eşdeğer karşılığı bulması dileğiyle..

 11. Tevfik dedi ki:

  Saygı Hanım Hayırlısı olur inşallah. Rabbim en güzel kapıları açsın size. Siz de paylaşımlarınızı eksik etmeyin ne olur.
  Saygılarımla.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Teşekkür ederim Tevfik Bey. Hepimiz için en hayırlısın olsun.
   Paylaşımlarımız güzelleşerek artmaya devam edecek:)
   Katılımınızı eksik etmeyiniz.

 12. Şule Adıgüzel dedi ki:

  İzmir’den selamlar Saygı Hanım
  Olur da yolunuz bu tarafa düşerse sizi ağırlamaktan onur duyarız. Attığınız bu yeni adımın size güzellikler getirmesi arzusuyla, esen kalın. :))

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Şule Hanım.
   Görüşmek dileğiyle.

 13. Ferhat Özdemir dedi ki:

  5 yılı aşkın bir süredir sizinle beraber aynı firmada bir şeyleri başarmak için aynı parkurda koştuk. Siz gerek iş hayatınızdaki profesyonelliğiniz, gerek kişiliğiniz ile bu parkuru ön sırada tamamladınız. Verdiğiniz kısa molanın ardından eminim ki çok daha büyük parkurlar sizi bekliyor olacak. Ve eminim ki siz o parkurları da hep önde tamamlayacaksınız.

  Herşey için çok teşekkür ederim. Sağlık, mutluluk ve nice büyük başarılar sizinle olsun…

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Ferhat Bey,
   Sizlerle çalışmak benim için büyük bir keyif ve mutluluk. Bu kadar uzun zaman geçirip güzel duygularla işyerinden ayrılmak herkese nasip olmaz. Sizlerle çalıştığım için şanslıyım.
   Samimi ve güzel dilekleriniz ve sözleriniz için teşekkür ederim.
   Görüşmek dileğiyle.

 14. Canan dedi ki:

  Saygı Hanım
  siz benim için bir yol göstericisiniz! Sadece sizi takip ederek, bilmediğim, önemsemediğim konulara çektiğiniz dikkat sayesinde güzel bir işe sahip oldum. Siz de aynı güzelliklere sahip olun isterim. Rabbim hayırlı insanlarla karşılaştırsın sizi.
  Tatil için yolunuz Mersin’e düşerse sizi ağırlamaktan onur duyarım.. Ayrıca tadına bakmak isteyeceğiniz çok özel lezzetlerle dolu bir mutfağı var Mersinimizin..:) bilginize :))
  Güzel günlere uyanmak üzere.. Siz de hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

9.625 okunma

Başa Dön