Saygı

GELENEKSEL SALI SÖZLERİ – 21 EKİM 2014

Saygı Günenç

BUGÜN GÜNLERDEN SALI!

Gelin içimizden geldiği gibi her salı buraya bir söz yazalım. Bir kelime, bir cümle, başkasına ait bir söz… Hem bizi motive etsin hem de burada isimlerimizle ölümsüzleşsin…

Üstelik her hafta bir salı sözünü seçerek bir görselle birlikte, blogda ve tüm sosyal medyada yayınlıyoruz…

Güçlü bir arşiv, güçlü bir motivasyon kaynağı olduğu kesin. Ben sizlerin salı sözlerini okumaktan büyük keyif alıyorum. Peki ya siz?

Diyelim ki, büyük bir firmada yönetici olarak görev yapıyorsunuz. Çalışanınız, bir projede verilen görevi yeteneği olduğu halde, motivasyon eksikliğinden yapamıyor ya da çalışmıyor. Onu ne söyleyerek motive edersiniz?

(Bu yazının altına YORUM BÖLÜMÜNE "Salı Sözleri"mizi yazmaya devam edebiliriz.)

İŞTE BENİM SALI SÖZÜM… 

 ‘ Hayatın bizlere sunduğu en büyük ödül, buna değecek bir işte çok çalışma şansıdır.’

Theodore Roosvelt

salisozleri21ekim

İŞTE GEÇEN HAFTANIN SEÇİLEN VE ÖNERİLEN SALI SÖZLERİ…

salisozleri14ekim2

salisozleri14ekim

Saygı Günenç tarafından yazıldı

“GELENEKSEL SALI SÖZLERİ – 21 EKİM 2014” Yorumları (14 Adet)

 1. GÜRÇAY KAVLAKLI dedi ki:

  Herkesin Zanaat, Sanat, Ticaret ve benzeri bir işle meşgul olması gerektir. Böyle bir işle meşgul olmanız bugün, biricik gerçek Tanrıya ibadetten sayılır. Tanrı katında insanların en iğrenci oturup başkalarından isteyendir. Hz.Bahaullah

 2. Gizem dedi ki:

  Başkalarının neler yaptığının farkında olmanız, çabalarını alkışlamanız, başarılarını takdir etmeniz ve arayışlarında onlara yardımcı olmanız gerekir. Hepimiz birbirimize yardım edersek herkes kazanır.
  Jim Stovall

 3. Barış Ş. dedi ki:

  Le Lacocca Yönetmek sadece başkalarını motive etmektir. diyor.bu yüzden motivasyonuda sadece iyi bir yönetici yapabilir. Ben bir yönetici olursam eğer işi yapamayan elemanıma sana güveniyorum inanıyorum biliyorum sen istersen mucizeler yaratırsın derim ve yanından iyi hissedene kadar ayrılmam.
  herkese iyi salılar.

 4. Toprak Can dedi ki:

  “Bir şey yap, güzel olsun. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle. Dilin mi dönmüyor? Güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz. Beceremez misin? Öyleyse güzel bir şeye başla. Ama hep güzel şeyler olsun. Çünkü her insan ölecek yaşta.” Şems-i Tebrizi

 5. suat peker dedi ki:

  cocukluğumda elime geçen iki kuruştan birini eğer kitaplara vermeseydim bugün yapabildiğim işlerin hiçbirini yapamazdım M.K.ATATÜRK

 6. nermin dedi ki:

  İnciler kumsalda bulunmazlar, eğer bir tane istiyorsan onun için dalmalısın. Çin Atasözü

 7. Bülent Uz dedi ki:

  YILMA, PES ETME, ASLA VAZGEÇME

 8. Sevdalinka dedi ki:

  Kararlı olmak ya da olmamak; işte bütün mesele bu!
  Tayfun Topaloğlu

 9. ahsen dedi ki:

  Harikulade şeyler. Ancak içlerindeki bir şeyin. Koşulların üzerinde olduğuna inanma cesaretini gösterenler tarafından yapılmıştır.
  Bruce Barton

 10. ahsen dedi ki:

  KOLTUK DEĞNEKLERİNDEN DÜNYA ÇAPINDA
  BİR KOŞUCU OLMAYA GİDEN YOL
  Birkaç yıl önce Elkhart Kansas’ta ,iki kardeş bir okulda çalışıyorlardı. Her sabah sınıftaki sobayı yakmak onların görevi idi.
  Soğuk bir günün sabahı , kardeşler sobayı temizlediler ve odunla doldurdular. Birisi, bir şişe gazı odunların üstüne döktü ve ateşe verdi. Öyle büyük bir patlama oldu ki , eski bina sallandı. Patlama sırasında büyük kardeş öldü, diğerinin de bacakları feci şekilde yandı. Daha sonra ,şişeye yanlışlıkla benzin doldurulduğu ortaya çıktı.
  Yaralanan çocuğu tedavi eden doktor, çocuğun bacaklarını kesmenin daha iyi olacağını söyledi. Anne ve babası yıkılmıştı.Zaten bir oğullarını yitirmişlerdi. Şimdi de diğer oğulları bacaklarını kaybedecekti. Ama inançlarını kaybetmemişlerdi. Doktora kesme işlemini ertelemesini rica ettiler . Doktor kabul etti. Çocuklarının bacaklarının iyileşmesi için dua ediyorlar ve hergün doktordan kesmeyi bir gün daha ertelemesini istiyorlardı.Bu iki ay sürdü . Doktorla hergün tartışıyorlardı.Bu arada da çocuklarını hergün tekrar yürüyeceğine inandırıyorlardı. Çocuğun bacakları kesilmedi ama sargılar açıldığında ,sağ bacağının diğerinden altı santim daha kısa olduğu ortaya çıktı.Sol ayağındaki parmaklar da nerede ise yoktu.Ama oğlan yinede kararlıydı . Acılar içinde kıvranmasına rağmen , her gün egzersiz yaptı ve nihayet bir-iki adım atmayı başardı. Bu genç adam, daha sonra koltuk değneklerinden de kurtuldu ve yürümeye başladı. Derken koşmaya da başladı.
  Bu genç adam koştu,koştu ve koştu.Nerede ise kesilmek üzere olan bacaklar ona bir dünya rekoru bile kazandırdı.Bu genç adam Glenn Cunningham’dı. “Dünyanın En Hızlı İnsanı” olarak tanınan gence Madison Sguare Garden ‘da yüzyılın sporcusu ünvanı da verildi.
  BAŞARIYI ELDE ETMEK İÇİN
  BAŞARIYA İNANMAK GEREKİR

  Insanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır; kendisi bilse şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçirebilen kişinin hayatında büyük bir devrim olur.
  Swette Marden

 11. Bugün çözümü zor olan konular, zamana bıraktığımız konuların bugünkü net değeridir. Bugün ele alınması gerekip yarına bıraktığın her iş, gelecek mesailerinden kullandığın kredidir. Sen cebinde para varken, kredi kullanırmısın.

 12. alper dedi ki:

  Yapabileceğine İnan.
  Eğer gerçekten bir şeyin yapılabileceğine inanırsan ve gerçekten inanırsan, zihnin yapılabilmesi için yollar keşfeder.
  — David Sckwartz

 13. Nedim İLERİ dedi ki:

  Arkadaşım bu şekilde davranırsan şu an senin yerinde olmayı ne çok isteyen, nice İnsanlara büyük haksızlık ve saygısızlık yapmış olursun.

  Herhalde bu sorumluluğunu bir an unutmuş olmalısın.Zaten ben de iyi biliyorum ki sen çok saygılı, değerli ve yetenekli bir İnsansın ve kesinlikle daha iyisini yapabilirsin.

  Şimdi harekete geçmeli ve elinden gelenin en iyisini yapmalısın ki; bu hizmetinle kendilerine dokunduğun bir çok İnsan ve canlılar sana minnet duysun, böylelikle de taşıdığın ismin ve seni bunca yıl bağrında tutmuş ailen ve seni çok seven sayısız dost ve arkadaşların da seninle gurur duysun,

  Selam ve saygılarımla,
  Nedim İleri

 14. Saygı Günenç dedi ki:

  Değerli salı dostları,
  Yönetici her zaman çalışana güç verir. Sizlerin söylediği motivasyon sözleri çok güzel. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Değerli Ahsen hanım bizimle harika bir hikaye daha paylaştı. Büyük bir keyifle, kendisinin paylaşımı olduğunu da yazarak yayınlayacağım.

  Haftanın sözü Alper Beye ait.
  Yapabileceğine İnan.
  Eğer gerçekten bir şeyin yapılabileceğine inanırsan ve gerçekten inanırsan, zihnin yapılabilmesi için yollar keşfeder.
  – David Sckwartz

  Öneri sözümüz ise Nedim İleri’ye ait.

  Şimdi harekete geçmeli ve elinden gelenin en iyisini yapmalısın ki; bu hizmetinle kendilerine dokunduğun bir çok İnsan ve canlılar sana minnet duysun, böylelikle de taşıdığın ismin ve seni bunca yıl bağrında tutmuş ailen ve seni çok seven sayısız dost ve arkadaşların da seninle gurur duysun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7.599 okunma

Başa Dön