Saygı

BU BAYRAM SİZE…

Saygı Günenç

 

bayram kutlamasi2

 Soma

Gazze

Seçim kavgaları

Talihsiz olaylar

Tecavüz

Kadın cinayetleri

Karlı kaplı yollarda çocukların ölümü

Trafik terörü

Sokak çocukları(!)

İş kazaları

Açlık

Berkin Elvan

Bayramda kaçırılan ve zarar gören çocuklar…

Ve yazmadığım bir sürü yeni olay… Geçim kaygısı, yaşanan haksızlıklar, ölümler, acılar, bir daha babasını asla göremeyecek çocuklar…

Eğer hayattaysanız, sevdikleriniz yanınızdaysa, kimilerine umut olabiliyor, kimilerinden umutlu olabiliyorsanız şanslısınız. Şanslıyız… Dilerim bu bayram duyarsız kalmaz başkalarına da umut oluruz. Dilerim insan olmanın gerekliliğini fark edip, başka birinin acısını, yalnızlığını, umutsuzluğunu paylaşırız.

Bu bayram sevdiklerinizle geçirebileceğiniz güzel bir bayram olsun. Bu bayram size tüm güzellikleriyle gelsin…

Saygı Günenç

Saygı Günenç tarafından yazıldı
Etiketler:

“BU BAYRAM SİZE…” Yorumları (5 Adet)

 1. Sami Eski dedi ki:

  “Dilerim insan olmanın gerekliliğini fark edip, başka birinin acısını, yalnızlığını, umutsuzluğunu paylaşırız”

  Saygı hanım bu düşünceniz çok değerli ve şöyle bir gerçek var; Doğrulara taleplerin azalması ARTMAYA başlamıştır. Buda doğruların paralize olma durumudur.

  Dorğular yaşama nasıl kazandırılabilir?

  Çıkış noktasını oluştumak çok fazla güçleşmiştir. Bu bir umutsuzluk değildir. Lakin böyle bir gerçek var.

  1. Saygı Günenç dedi ki:

   Doğruların yaşama nasıl kazandırılacağı konusunda herkes küçük bir adım atsa, biraz düşünse, fikir bildirse Sami Bey, sanırım bir şeyler yapılabilir. En azından taraf belirtmek, bende varım demek bile çok şey ifade ediyor.

   Katkılarınız için teşekkür ederim. İyi bayramlar.

   1. Dural Kaya dedi ki:

    Evet küçük bir adım,yanlışı bastırmaya dair küçük ve samimi bir adım bile çok şey ifade eder tıpkı Hz. İbrahim in atıldığı ateşi söndrümeye ağzındaki bir damla su ile giden karıncanın dediği gibi :” Yangını Söndüremem belki ama bu bir damla su safımı belli eder en azından”

 2. Levent Kartal dedi ki:

  Merhaba Saygı hanım…Tüm iyi dileklerinizi paylaşıyorum…Sevdikleriyle olabilmek bile büyük nimettir bilene…Sami kardeşimin tespitlerine aynen katılıyorum…Doğrulara olan taleplerin azalışının artış gösterdiği bir gerçek…Fakat doğruların paralize olabileceğine inanmıyorum, paralize olan doğrulara olan inancımızdır…Sonuçta toplumsal meselelerde birer karınca gibiyiz, hepimiz bir kova su getirsek tüm yangınlarımız söner diye düşünüyorum…Facialar her zaman
  olabilir, keşke hiçbiri olmasaydı…Ama bu topraklar daha büyük acılar da gördü…Sadece tespit yaparak bir yere varamayız bence…Bu coğrafyaya güveniyorum, bu insanlara güveniyorum, bu dünyaya güveniyorum!Bu hepimizin bayramı…Amansız bir nihilizm pompalanıyor farkında değiliz…Yabancı devletler gelip işgal etseler (Allah korusun) ellerini öpecek hale getirdiler bizi!Kimden korkuyoruz?! (Gene kaptırdım galiba:)Sözün özü; sevmeye, güvenmeye ve her zamankinden çok sorgulamaya ihtiyacımız var diye düşünüyorum…Size ve sizin şahsınızda “hepimize” iyi bayramlar (ve tatiller) diliyorum, mutlu ve kutlu olsun!

 3. Sevdikleriniz, bir yuvanız ve kendinizi geçindirecek paranız varsa şanslısınız.
  İyi niyetli insanların bu konuda tek yürek olabilmesiyle bazı şeylerin değişeceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3.145 okunma

Başa Dön